Нововведення–2022: обов’язкове РРО для ФОП 

Нововведення–2022: обов’язкове РРО для ФОП 

З 1 січня 2022 року для ФОП-платників єдиного податку 2,3,4 груп вводиться обов’язкове використання РРО/ПРРО. Не стосується нововведення лише тих компаній, які здійснюють розрахункові операції з юридичними особами через банківські рахунки, а також підприємців 1-ї групи, які торгують на ринках за готівку. Усім іншим представникам бізнесу, які здійснюють роздрібну торгівлю та надають послуги населенню  знадобляться РРО. 

У 2021 році обов’язкове РРО для ФОП, які продають технічно складні побутові товари, підакцизні товари, ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, каміння, ліки або медичні засоби чи надають платні медичні послуги. Це стосується й інтернет-магазинів. 

При прийомі коштів для подальшої передачі їх продавцю кур’єр чи представник служби доставки також буде зобов’язаний використовувати РРО, а  клієнту видати фіскальний чек на отриману суму. Проводити свої операції через РРО повинні і підприємці, які приймають різноманітні оплати готівкою чи платіжними картками через програмно-технічні автомати самообслуговування. А от РРО для ФОП на єдиному податку 2 та 3 груп застосовується, лише тоді, коли їхній річний оборот коштів перевищив 1,3 мільйона гривень (220 мінімальних зарплат). Законодавство вимагає реєстрацію розрахункових операцій з 1-го числа наступного кварталу.

Використовувати РРО мають представники сфери роздрібної торгівлі та послуг, які беруть від клієнтів оплату готівкою чи з використанням платіжних банківських карток.

Покупці повинні отримати фіскальний чек за будь-яку операцію, навіть при покупці в інтернет-магазинах. Його нададуть у місці видачі товару. 

Нововведення почнуть діяти з метою виведення бізнесу з тіні та повинні, на думку законотворців, збільшити гарантії покупців.

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Контактна особа

Контакти

Бухгалтерські послуги для ФОП та ТОВ - Центр Бухгалтерських Послуг "Сальдо"
(основний офіс)

Україна, Харківська, м.Харків, вул.Академіка Павлова, будинок 140-Г
  • +38 (099) 353-32-XX
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create
Замовлення послуги